Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

08.04.2022

„Wprost” i Fundacja Świętego Mikołaja – wsparcie dla ukraińskich dzieci.

Inne wersje: TXT pdf

Redakcja „Wprost” zakończyła wspólną akcję z Fundacją Świętego Mikołaja. Informacja o naszej  inicjatywie dotarła do blisko 9 MLN użytkowników serwisu wprost.pl i poruszyła wiele ludzkich serc. Dziś nadszedł czas gorących podziękowań. Pragniemy wyrazić wdzięczność darczyńcom oraz całemu  zespołowi zaangażowanemu w realizację akcji po stronie „Wprost” i Fundacji.

 Od 40 lat redakcja Wprost może liczyć na wrażliwość społeczną swoich Czytelników, Współpracowników i Partnerów. Tym razem połączyło nas wsparcie  Fundacji Świętego Mikołaja działającej na rzecz dzieci poszkodowanych w wyniku konfliktu w Ukrainie. Nasi Czytelnicy okazali solidarność, zaangażowanie i wrażliwość, za co niezmiernie dziękujemy – komentuje Prezes Fundacji „Wprost”, Katarzyna Gintrowska.

 Dzięki zaangażowaniu użytkowników wprost.pl prowadzona w marcu akcja okazała się sukcesem. Spółka AWR „Wprost” przekazała wsparcie o wartości 131 290 PLN, a dzięki działaniom promocyjnym na serwisach wydawniczych wprost.pl, Fundacja Świętego Mikołaja zebrała dodatkowe 16.365 PLN w formie bezpośrednich wpłat na konto fundacji.

Fundacja Świętego Mikołaja pomaga dzieciom z Ukrainy od 2019 roku. Wojna postawiła nas przed ogromnym wyzwaniem. Od pierwszego dnia apelowaliśmy o solidarność z dziećmi, które są najbardziej bezbronnymi ofiarami każdego konfliktu zbrojnego. Wprost odpowiedziało na nasz apel i postanowiło nam pomóc. Zawsze będziemy o tym pamiętać. Z całego serca dziękuję wszystkim czytelnikom i całej redakcji. Dzięki Państwa darowiznom będziemy mogli pomóc kolejnym dzieciom z Ukrainy – mówi Joanna Paciorek, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

Dziękujemy i liczymy, że pozostaniecie Państwo z nami oraz naszą kolejną inicjatywą społeczną, o której poniżej.

 #MediaForUkraine #SupportUkrainianJournalists

 Redakcja Wprost i Fundacja Tygodnika Wprost postanowiła bezpośrednio zaangażować się w pomoc dziennikarzom i ludziom mediów z ogarniętej wojną Ukrainy. Program fundacji zakłada zbiórkę funduszy, które będą dedykowane na tworzenie miejsc pracy w mediach. Naszą intencją jest działanie na skalę międzynarodową w oparciu o naszych partnerów medialnych z  Europy i Stanów Zjednoczonych. Wierzymy, że dzięki tej akcji nie tylko udzielimy wsparcia potrzebującym, ale co równie ważne, przedstawimy rzetelny obraz wojny oraz społeczeństwa ukraińskiego.

 Wesprzeć akcję możecie Państwo dokonując wpłaty lub stańcie się ambasadorami akcji i udostępnienie  wybranej zbiórki:

(POL) Pomagam_pl:      https://pomagam.pl/helpforjournalists

(POL) Zrzutka_pl:          https://zrzutka.pl/ems4u6

(ENG) DonorBox:          https://donorbox.org/helpforukrainianjournalists

Więcej o naszej nowej inicjatywie tutaj:

Strona fundacji: https://fundacjawprost.pl

Strona inicjatywy: https://mediaforukraine.org

ENG: https://media.pmpg.pl/pr/734533/help-us-support-ukrainian-journalists

UKR: https://media.pmpg.pl/pr/734448/pidtrimuj-razom-z-nami-ukrains-kih-zurnalistiv

POL: https://media.pmpg.pl/pr/733235/wspieraj-z-nami-ukrainskich-dziennikarzy

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty
Inne wersje: txt pdf

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.