Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

11.04.2022

RedDeer.Games wspiera akcję „Pomoc ukraińskim dziennikarzom” #MediaForUkraine #SupportUkrainianJournalists

Studio RedDeer.Games (RDG) pragnie poinformować, iż cały dochód z marcowej br. sprzedaży gry „Cyber Protocol” zasilił konto Fundacji Tygodnika Wprost, z przeznaczeniem na program pomocowy #MediaForUkraine, niosący wsparcie ukraińskim dziennikarzom znajdującym się w Polsce.

Akcję wspiera redakcja tygodnika Wprost, jednego z najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, ukazującego się na rynku od ponad czterdziestu lat. – Chcemy oddać głos ukraińskim dziennikarzom na łamach naszego tygodnika, by to oni w ojczystym języku opisywali prawdę o aktualnych wydarzeniach w Ukrainie oraz dostarczali praktycznych informacji swoim rodakom, zmuszonym opuścić ogarnięty wojną kraj i próbującym odnaleźć się w polskiej rzeczywistości. – komentuje Michał M. Lisiecki, twórca PMPG Polskie Media S.A., wydawcy „Wprost.pl” i fundator Fundacji Tygodnika Wprost. Więcej o ww. akcji można przeczytać w komunikacie „Wspieraj z nami ukraińskich dziennikarzy”.

W duchu solidarności z akcją Fundacji Tygodnika Wprost, studio RedDeer.Games zdecydowało o dalszym wspieraniu ww. inicjatywy i przekazaniu kolejnej darowizny na ten cel, w postaci całkowitego dochodu z kwietniowej br. sprzedaży „Clumsy Rush" – gry familijnej, która powstała w St. Petersburgu, a 100% praw do niej spółka RDG odkupiła w 2020 r. od rosyjskiego producenta! Aktualnie jest dostępna w sprzedaży cyfrowej na Nintendo eShop i Microsoft Store. Zwiastun gry można obejrzeć na YouTube.

 

ZAKUP GRĘ CLUMSY RUSH I WESPRZYJ NASZYCH SĄSIADÓW!

Nintendo eShop | Microsoft Store

#Nintendo Switch #Xbox One #Xbox Series X|S

 

Przy tej okazji przypominamy, iż dla tych ukraińskich przyjaciół, którzy musieli uciekać przed konfliktem zbrojnym w Ukrainie, spółka RedDeer.Games przygotowała dodatkowe 15 miejsc pracy. Szczegóły wszystkich ofert: TUTAJ.

O FUNDACJI TYGODNIKA WPROST

Fundacja Tygodnika Wprost działa od 2012 roku. Dotychczas główne obszary jej działalności koncentrowały się na edukacji, wspierając zdolnych uczniów z najuboższych rodzin. W związku z wojną w Ukrainie, skoncentrowała swoje działania także na programie „Pomoc ukraińskim dziennikarzom”. Fundację wspiera redakcja Tygodnika „Wprost”, jednego z najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, ukazującego się od ponad 40 lat.

WESPRZYJ Z NAMI UKRAIŃSKICH DZIENNIKARZY!

Uruchomiona na platformie Pomagam.pl zbiórka #MediaForUkraine, ma na celu wsparcie ukraińskich dziennikarzy i ich rodzin, aby mogli swobodnie realizować swoją dziennikarską misję opisywania prawdy o aktualnych wydarzeniach w ich kraju oraz dostarczania praktycznych informacji dla uchodźców z Ukrainy.

JAK MOŻNA PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ?

Wejdź na stronę zbiórki #MediaForUkraine lub zeskanuj kod QR (w zał.) i przekaż darowiznę w dowolnej kwocie. Jeśli nie możesz dokonać wpłaty, możesz pomóc udostępniając tę zbiórkę. Dziękujemy, że z nami jesteś!

O REDDEER.GAMES SP. Z O.O.

RedDeer.Games (RDG) to niezależne studio deweloperskie, prowadzące działalność operacyjną na rynku gier od czwartego kwartału 2019 r. Spółka jest producentem, a także wydawcą indie games własnych oraz tytułów innych producentów sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop, Microsoft Store oraz STEAM, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie.

Łącząc kompetencje zespołu składającego się z pełnych pasji projektantów, artystów, muzyków, programistów i producentów, RDG tworzy zabawne i wciągające gry niezależne. Teaser gier wydanych w okresie 2019-2021 dostępny pod tym linkiem: VIDEO. Aktualnie spółka ma w swoim portfolio blisko 100 zakontraktowanych tytułów, wszystkie zapowiedzi oraz gry wydane RedDeer.Games dostępne: TUTAJ.

ROAD-SHOW | PRYWATNA RUNDA INWESTYCYJNA PRE-A

Wybrane przez RedDeer.Games segmenty produkcji gier, wydawniczy oraz portowania, sprawdził się. Spółka zamierza kontynuować przyjęty model biznesowy, rozszerzając go m.in. o dział NFT, pozyskanie kompetencji w zakresie produkcji gier z kategorii AA | AA+ oraz otwarcie i rozwój biura operacyjnego w Barcelonie. Środki finansowe na ww. cele jaki dalszy rozwój studia, spółka planuje pozyskać z kolejnej prywatnej rundy inwestycyjnej Pre-A. Cykl spotkań z Inwestorami w ramach road-show prowadzimy do końca kwietnia br. zarówno w Warszawie, Berlinie jak i Madrycie.

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zainwestować w RedDeer.Games zapraszamy do kontaktu mailowego ir@reddeergames.com lub przez nasz dedykowany profil Investor Relations RedDeer.Games na LinkedIn.

 

RedDeer.Games Investor Relations Team

e-mail: investor-relations@reddeergames.com

IR LinkedIn: LinkedIn

 

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.