Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

18.04.2022

„Do Rzeczy” nr 16: Widmo głodu, jak wojna prowadzi do katastrofy żywnościowej.

Wojna na Ukrainie niesie ze sobą ryzyko destabilizacji wielu krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji.  Głodujące i zubożałe masy mogą ruszyć na Europę w jeszcze większej liczbie niż do tej pory ostrzega Jakub Wozinski w artykule “Świat przed kolejnym kryzysem”.

– W ekologicznym uniesieniu świat przerabia rośliny na paliwa zamiast się nimi żywić– zauważa Andrzej Solecki w tekście “Ekologia głodzi świat”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Wspierając Ukrainę, osłabiamy Rosję – mówi Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.

– Wojna na Ukrainie przypomina, że hollywoodzki panświnizm nie ma sensu, że współczesna popkultura niewiele rozumie ze świata i karmi się tematami zastępczymi
zauważa Piotr Gociek w tekście “Wszystko inaczej”.

– Profesor John Mearsheimer wywołał oburzenie tezą, że za wojnę na Ukrainie winę ponosi Zachód. Jakie są jego argumenty?
pisze Piotr Zychowicz w artykule “Proroctwo Mearsheimera”.

– Wizja wojny i okupacji w polskiej historiografii jest wykrzywiona. Stąd łatwo propagować kłamstwa o naszej przeszłości– zauważa Leszek Żebrowski w tekście “Gnębienie pamięci”.

 – Marine Le Pen w pierwszej turze osiągnęła najlepszy wynik do tej pory, ale wciąż faworytem jest Emmanuel Macron – stwierdza Olivier Bault w artykule “Le Pen nigdy nie była tak blisko celu”.

– Co biegaczowi po wygranej w wyścigu, jeśli zaraz za metą padnie i skona? Tak lakonicznie można opisać spór
o jednostronną rezygnację z rosyjskich surowców przez Polskę, a także o tempo ewentualnej rezygnacji
na poziomie UE –
przekonuje Łukasz Warzecha w tekście “Kosztowna solidarność”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również dodatek specjalny “Tęczowa rewolucja w kulturze.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od wtorku 19 kwietnia 2022. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.