Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

21.04.2022

RedDeer.Games otwiera biuro w Barcelonie. To jeden z celów emisyjnych prywatnej rundy inwestycyjnej Pre-A. Road-show finansowe potrwa do 15 maja 2022 r.

Otwarcie biura operacyjnego w Barcelonie | maj, 2022 r.

W związku z dynamicznym rozwojem RedDeer.Games, zarząd w porozumieniu z radą dyrektorów podjął działania zmierzające do przyspieszenia realizacji założonej przez spółkę strategii rozwoju, rozszerzające bieżącą działalność operacyjną studia w Polsce (Szczecin, Warszawa) o dodatkową siedzibę w Hiszpanii (Barcelona). Wewnętrzna analiza kosztów związanych z funkcjonowaniem studia w Barcelonie wykazała porównywalny poziom do kosztów utrzymania siedziby w Warszawie.

„Naszą ambicją jest stać się jednym z najlepszych zespołów tworzących gry na konsole. Aby to osiągnąć i rozwijać się w Europie, oprócz naszego studia operacyjnego w Warszawie, otwieramy już w maju br. kolejne w Barcelonie. Jesteśmy w trakcie road-show inwestycyjnego, część środków pozyskanych z rundy Pre-A przeznaczymy na jego uruchomienie i rozwój” – komentuje Michał M. Lisiecki, Prezes i współzałożyciel RedDeer.Games sp. z o.o. „Przyjmując optymistyczny wariant stabilizacji w regionie, Warszawskie biuro stanie się HUB-em pracy dla Polaków i Ukraińców, a nowe studio w Barcelonie będzie siedzibą pozwalającą pozyskiwać kolejne międzynarodowe talenty. Na tę chwilę nasz zespół wzbogacają specjaliści z Korei, Turcji, Macedonii, Włoch i Hiszpanii” – dodaje.  

Solidne wyniki finansowe RedDeer.Games za 2021 rok i podstawy do dalszego wzrostu

Spółka RedDeer.Games odnotowała 3 277 180 zł przychodów netto ze sprzedaży w 2021 r., co oznacza wzrost o 231% wobec 988 064 zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 626 242 zł, wobec ubiegłorocznego 131 291 zł notując wzrost o 377%. Wynik EBITDA poszybował o 340%, sięgając w ubiegłym roku poziomu 699 920 zł.

WYBRANE DANE FINANSOWE
Okres 12 m-cy
zakończony 31.12.2020 r.
[PLN]
Okres 12 m-cy
zakończony 31.12.2021 r.
[PLN]
[%]
Przychody netto ze sprzedaży
988 884
3 277 180
231%
Zysk (strata) brutto ze sprzedaży
133 064
621 810
367%
Zysk z działalności operacyjnej
131 291
626 242
377%
Amortyzacja
27 621
73 677
167%
EBITDA
158 913
699 920
340%
Zysk (strata) brutto
86 575
611 363
606%
Zysk (strata) netto
86 575
611 363
606%

Największe przełożenie na wzrost zysków z działalności operacyjnej miały wpływy ze sprzedaży gier (z naszego stale rosnącego portfolio) w modelu dystrybucji cyfrowej za pośrednictwem platform: Nintendo eShop, Microsoft Store i Steam.

Spółce udało się wykorzystać miniony rok na zdobycie nowych kompetencji oraz pozyskanie bardzo cennego branżowego know-how, dzięki czemu wytrwale realizowała założenia przyjętej strategii, obejmującej m.in. pracę nad autorskimi produkcjami, jak i pozyskiwanie nowych tytułów do portowania. Rozwijana jest również współpraca z Partnerami branżowymi, skupionymi wokół rynku gier komputerowych w zakresie dystrybucji i promocji produktów własnych.

- Cały czas koncentrujemy uwagę na utrzymaniu dynamiki wzrostu przychodów przy jednoczesnym silnym kontrolowaniu kosztów. Wszystkie te działania niewątpliwie znalazły odzwierciedlenie w dodatnich wynikach finansowych za miniony rok obrotowy. Jako założyciele postawiliśmy sobie bardzo ambitne cele rozwoju. Na dziś najważniejszym z nich, jest budowa ambitnego i profesjonalnego zespołu, do którego zapraszamy talenty z polskiego i międzynarodowego sektora gamingu – dodaje Michał M. Lisiecki, Prezes i współzałożyciel RedDeer.Games.

Road-show | prywatna runda inwestycyjna Pre-A

Wybrane przez RedDeer.Games segmenty produkcji gier, wydawniczy oraz portowania, sprawdził się. Zamierzamy kontynuować przyjęty model biznesowy, rozszerzając go m.in. o dział NFT, pozyskanie kompetencji w zakresie produkcji gier z kategorii AA | AA+ oraz otwarcie i rozwój biura operacyjnego w Barcelonie. Przygotowujemy się do pozyskania na ten cel środków finansowych z kolejnej prywatnej rundy inwestycyjnej Pre-A. Cykl spotkań z Inwestorami w ramach road-show prowadzimy do końca marca br. zarówno w Warszawie, Berlinie jak i Madrycie.

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zainwestować w RedDeer.Games zapraszamy do kontaktu mailowego ir@reddeergames.com lub przez nasz dedykowany profil Investor Relations RedDeer.Games na Linkedin.

#LET THE INVESTMENT BEGIN!

O RedDeer.Games

RedDeer.Games (RDG) to niezależne studio deweloperskie, obecne na rynku gier od 2018 r. Spółka jest producentem, a także wydawcą indie games własnych oraz tytułów innych producentów sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop, Microsoft Store oraz STEAM, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie.

Łącząc kompetencje zespołu składającego się z pełnych pasji projektantów, artystów, muzyków, programistów i producentów, RDG tworzy zabawne i wciągające gry niezależne. Teaser gier wydanych w okresie 2019-2021 dostępny pod tym linkiem: VIDEO. Aktualnie spółka ma w swoim portfolio blisko 100 zakontraktowanych tytułów, wszystkie zapowiedzi oraz gry wydane RedDeer.Games dostępne: TUTAJ.

Rok 2022 to dla RDG przełom - na początku roku, spółka wewnątrz własnej struktury powołała dedykowany dział, który będzie odpowiedzialny za wdrożenie tokenów NFT do tytułów wydawanych przez studio. Dodatkowo, po dwóch latach działalności operacyjnej w segmencie indie, planuje rozszerzenie kompetencji w zakresie produkcji gier w AA | AA+.

 

RedDeer.Games Investor Relations Team

e-mail: investor-relations@reddeergames.com | IR Linkedin.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.