Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

22.05.2022

„Do Rzeczy” nr 21: Jak Waszyngton „wykrwawia” Rosję UKRAIŃSKA ARMIA Z AMERYKAŃSKIM WSPARCIEM

Stawką wojny na Ukrainie jest osłabienie Rosji. Jednak Europa widzi w tym inny cel niż USA, a nawet różne kraje mają swoje własne cele pisze Olivier Bault w artykule “Zabawy z bronią”.

Relacje między Waszyngtonem a Moskwą są dynamiczne: raz państwa te są w sojuszu, innym razem – w konflikcie zauważa Piotr Zychowicz w tekście “Od miłości do nienawiści”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

To naturalne, że w obecnej sytuacji w relacjach polsko-ukraińskich pojawiają się pewne nowe problemy. Przyjrzyjmy się tym, które objawiły się w ostatnich dwóch tygodniach, i zastanówmy się, jak powinniśmy reagować stwierdza Piotr Semka w tekście “Barszcz polsko-ukraiński”.

Powieść niezwykła, wypełniona emocjami, powstała z potrzeby serca i ducha. Spisana językiem, jakiego się w literaturze polskiej ostatniego ćwierćwiecza nie uświadczy tak „W stronę Seretu” Wiesława Helaka ocenia Krzysztof Masłoń w recenzji zatytułowanej “Pożegnanie ojczyzny”.

Spotkałem się z niemieckim analitykiem, pracującym dla jednego z berlińskich think tanków, skupionego na zielonej polityce UE. Chciał ze mną rozmawiać o „Konferencji w sprawie przyszłości Europy”… Mogę się założyć, że w tym miejscu większość czytelników zrobiła wielkie oczy, pytając: O czym?! pisze Łukasz Warzecha w tekście “Projektowanie naszej przyszłości”.

Nazwisko Thomasa Manninga (1772–1840) nie mówi współczesnemu człowiekowi nic. Tymczasem był on bez wątpienia jednym z najodważniejszych podróżników XIX w. zauważa Łukasz Czarnecki w artykule “Anglik na dachu świata”.

Mnożą się spekulacje na temat fatalnego stanu zdrowia Putina. Ponadto niepowodzenia na froncie i naciski Zachodu wpływają na wzrost niezadowolenia kremlowskich i prokremlowskich elit oraz resortów siłowych. Dyktator zdaje się słabnąćstwierdza Maciej Pieczyński w tekście “Car jest nagi. Albo umiera”.

Na zagranicznych gości Turcy czekają jak na zbawienie. Sezon się zbliża, Europa żegna się z pandemią, turyści zatem powinni zacząć zjeżdżać się na Riwierę Turecką – z pożytkiem dla właścicieli hoteli i restauracji, a także dla całej gospodarki Turcji borykającej się z problemem wysokiej lub wręcz galopującej inflacjizauważa Teresa Stylińska w artykule “Życie z hiperinflacją”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również czwarty zeszyt z serii “Wielkie postacie polskiej nauki” pt. “Od lampy Łukasiewicza do rozkwitu polskiego zagłębia naftowego”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 23 maja 2022. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.