Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

05.06.2022

„Do Rzeczy” nr 23: Cenzura czy wolność Bill Gates kontra Elon Musk, czyli starcie gigantów o Twittera.

Trwający od lat konflikt między Elonem Muskiem a Billem Gatesem to coś więcej niż sprzeczka multimiliarderów. Ich spór, ogniskujący się wokół kwestii kluczowych dla losów wolności zachodniej cywilizacji, znów rozgorzał po zapowiedzi przejęcia przez Muska Twittera zauważa Jakub Wozinski w artykule “Musk kontra Gates: spór o przyszłość Zachodu”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Tusk wciąż nie potrafi zrozumieć, że w oczach coraz większej grupy młodych Polaków jawi się jako postać z minionej, niezbyt sympatycznej epoki. A ponieważ lider PO nie ma zbyt wielu atutów, to w kółko przypomina wszystkim, że jako szef największej partii opozycyjnej musi być liderem stwierdza Piotr Semka w tekście “Jedna lista, czyli temat ucieczkowy”.

Gala zostanie zapamiętana jako zły duch Salvadora. Książka Dominique Bony „Gala. Niebezpieczna muza” jest ewenementem. Wcześniej pisano o kobiecie cieniu Éluarda, Ernsta i Dalego. Bona sugeruje, że tych trzech surrealistów należy traktować jako statystów w życiu kobietystwierdza Wiesław Chełminiak w artykule “Rosyjski sfinks”.

Sojusz północnoatlantycki potrzebuje nowej doktryny obronnej i nowej polityki zbrojeń. Konieczna jest długofalowa odpowiedź na politykę rosyjskiej agresji pisze Jan Parys w tekście “Nowa misja  NATO”.

Niemcy nie miały takiego problemu z dostarczaniem broni do Turcji, jaki mają obecnie w przypadku Ukrainy. Tureckie służby specjalne stworzyły też w Niemczech sieć inwigilacji, tolerowaną przez niemieckie władze. Wielu Niemców zdaje sobie sprawę z problemu, ale twierdzi, że nic nie można zrobić, bo Erdoğan naśle znowu migrantówzauważa Witold Repetowicz w artykule “Kolonia Turków nad Renem”.

Co z tego, że w polskich szpitalach jest nowoczesny sprzęt za miliony, skoro czasem leży dwa lata nierozpakowany w kartonie? Albo szczury przegryzają kable i aparatura zostaje unieruchomiona?pisze Łukasz Zboralski w tekście “Studnia zdrowia”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Ziemkiewicz kontra Warzecha: spór o wypowiedź Kissingera na temat Ukrainy.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 6 czerwca 2022. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.