Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

27.06.2022

RedDeer.Games (spółka portfelowa PMPG S.A.), wraz z Partnerami, zapraszają na konferencję prasową oraz panel dyskusyjny pt. „Droga do „Złego”. Jak legendarną powieść przełożyć na grę komputerową i multiversum?”.

Podczas spotkania podzielimy się z Państwem informacją, iż dzięki współpracy z Matthew Tyrmandem (prywatnie synem legendarnego Leopolda Tyrmanda) w portfolio studia znalazła się wieloletnia umowa licencyjna na wydanie gry na podstawie książki „Zły” Leopolda Tyrmanda.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 30 czerwca (czwartek) o godz. 11:00 do obejrzenia transmisji LIVE na stronie www.theevilone.games, gdzie zostanie zamieszczony także jej zapis wideo.

Spotkanie poprowadzi Radosław Nałęcz, Business Development Manager FRENZY/Polsat Games/ Porankowicz MUZO.FM. Wśród Panelistek i Panelistów:

  • Michał M. Lisiecki, Współtwórca i Prezes Zarządu RedDeer.Games sp. z o.o.,
  • Marta Frankel-Dominik, Head of Publishing Department & IP Acquisition RedDeer.Games sp. z o.o.,
  • Marcin Makowski, Dyrektor Serwisów Informacyjnych w Interia.pl, autor książki “Patrzeć, jak świat płonie”,
  • Paweł Sugalski, CFA, Smart Money FIZ, Gamedev expert.

Życzymy miłego odbioru!

RedDeer.Games | Investor Relations Team
e-mail: investor-relations@reddeergames.com
IR LinkedIn: LinkedIn

RedDeer.Games sp. z o.o.

RedDeer.Games (RDG) to niezależne studio deweloperskie, prowadzące działalność operacyjną na rynku gier od czwartego kwartału 2019 r. Po niespełna dwóch i pół roku działalności operacyjnej spółka zadebiutowała wśród czołówki polskich producentów gier w rankingu miesięcznika „Forbes”: „TOP 50 producentów gier w Polsce 2022”, zajmując czterdzieste miejsce z wyceną 56 mln PLN.

RDG jest producentem, a także wydawcą indie games własnych oraz tytułów innych producentów sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop, Microsoft Store oraz STEAM, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie. W planach spółki na rok 2022 jest rozszerzenie działalności wydawniczej na platformie PlayStation Store.

Łącząc kompetencje zespołu składającego się z pełnych pasji projektantów, artystów, muzyków, programistów i producentów, studio tworzy zabawne i wciągające gry niezależne. Teaser gier wydanych w okresie 2019-2021 dostępny pod tym linkiem: VIDEO. Aktualnie spółka ma w swoim portfolio blisko 100 zakontraktowanych tytułów, wszystkie zapowiedzi oraz gry wydane RedDeer.Games dostępne: TUTAJ.

Spółka jest jednym z największych wydawców gier na Nintendo Switch. Gry naszego studia regularnie pojawiają się w TOP 30 sprzedaży w sklepie Nintendo Switch eShop we wszystkich regionach, a także w dodanej niedawno nowej sekcji do eShopu „Trending by Play Time”.

Rok 2022 to dla spółki przełom, która po dwóch latach działalności operacyjnej w segmencie indie, planuje rozszerzenie kompetencji w zakresie produkcji gier w AA | AA+. O szczegółach dotyczących przygotowania projektu klasy AA na podstawie zakupionej licencji, w 100% należącej do RedDeer.Games, będziemy informować już wkrótce.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.