Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

04.09.2022

„Do Rzeczy” r 36: Polowanie na profesora Roszkowskiego

– Warto odrzucić schemat narzucany przez lewicowe media. To nie one są nonkonformistami, ale prof. Wojciech Roszkowski, z którego podręcznikiem walczy cała potężna medialna koalicja dziennikarskich politruków i członków partii politycznych – pisze Piotr Semka w tekście “Wszystkie myślozbrodnie profesora R.

– Atak na podręcznik do historii i teraźniejszości to ideologiczny atak na wybitnego polskiego badacza, który ośmielił się mieć inną wizję świata niż liberalną czy lewicową – podkreśla Tomasz Rowiński w artykule “Oburzona teraźniejszość”. 

 

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Polska już jest i będzie w coraz większym stopniu krajem wieloetnicznym. Dyskusje, czy wpuszczać imigrantów czy nie, i ewentualnie – ilu, są spóźnione o jakieś 10–15 lat. Zastanawiać się można już tylko nad tym, w jaki sposób zorganizować i kontrolować migrację, tak by uniknąć zagrożeń i osiągnąć maksymalne korzyści – stwierdza
Rafał A. Ziemkiewicz w artykule “Polska nie tylko   dla Polaków”.

– Zbliża się 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Poprzednia edycja kosztowała w całości ok. 400 mln zł. Nikogo „nie pociągnięto” za konsekwencje tego blamażu i nigdy „polska” kinematografia nie bawiła się tak beztrosko i tak dobrze jak teraz. Powtórka na żywo z lat 20. XX w. pisze  Remigiusz Włast-Matuszak w tekście “Złote Lwy, Tłuste Koty i głodne wilczki”.

– To ona odrzuciła zomowcom pocisk gazowy podczas demonstracji przeciw władzom stanu wojennego zauważa Sebastian Ligarski w artykule “Bohaterka ze zdjęcia”.

– Rosja jest właściwie gotowa do aneksji zarówno terenów podbitych po 24 lutego, jak i donbaskich „republik”, których niepodległość wcześniej sama uznała. Jednak niepowodzenia na froncie i brak poparcia ludności sprawiają, że referendum w tej sprawie jest ciągle odkładane na później – pisze Maciej Pieczyński w tekście “Ukraina w planach Putina”.

– Rosja przekonuje cały świat,że świetnie sobie radzi z sankcjami. W rzeczywistości jednak wielki program „zastąpienia importu” okazuje się niewydolny, kolejne sektory gospodarki dogorywają, a inżynierowie muszą sięgać

po rozwiązania z lat 80. – zauważa Piotr Włoczyk w artykule “Rosja zgniatana sankcjami”. 

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Skwieciński próbuje zajrzeć w głąb rosyjskiej duszy.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 5 września 2022 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.