Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

11.09.2022

„Do Rzeczy” nr 37: Dlaczego Watykan popiera globalistów

– Kościół katolicki przez wszystkie wieki w absolutnym centrum swojego przepowiadania stawiał Ewangelię. Dzisiaj jej miejsce zajmują coraz częściej „zrównoważony rozwój” i inne świeckie programy przebudowy społeczeństw. Stolica Apostolska ma nadzieję, że pomoże to wypracować nowy globalny porządek – nadzorowany przez jakąś formę światowego rządu zauważa Paweł Chmielewski w tekście “Globalna konkurencja dla Chrystusa”.

– Grono kardynalskie bardziej niż za któregokolwiek z ostatnich pontyfikatów wyemancypowało się od głosu samego papieża. Równocześnie autorytet Franciszka wydaje się coraz słabiej oddziaływać na dyskusję. Czy to czas na dymisję? – rozważa Tomasz Rowiński w artykule “Niknący autorytet  papieża”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– W PiS będą musieli zrobić miejsce dla byłego prezesa TVP. A to gracz, który nie zadowoli się byle czym. Tymczasem nadciąga zima, która dla rządzącej partii może okazać się bardzo trudna w kontekście przyszłych wyborów – stwierdza Piotr Semka w artykule “Turbulencje na łuku kurskim”.

– „Pierścienie władzy” to świetny serial fantasy, ale na razie niekoniecznie wybitna adaptacja dzieł Tolkiena
pisze  Piotr Gociek w tekście “Powrót do Śródziemia”.

– Część naszych rodaków nie uświadamia sobie zagrożeń, które niosą ze sobą tendencje w UE
zauważa prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego, w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.

– Osiem lat po legendarnej bitwie z Tatarami pod Hodowem w 1694 r., nazywanej polskimi Termopilami, armia Korony i Litwy znalazła się w stanie kompletnego upadku – pisze Jacek Komuda w tekście “Zagłada armii I Rzeczypospolitej”.

– Gdy Elżbieta II wstępowała na tron, Wielka Brytania była mocarstwem. Przez kolejne lata jednak nieubłaganie się ono kurczyło – zauważa Teresa Stylińska w artykule “Królowa odeszła”.

– Wojna, kryzys, inflacja, bezpieczeństwo oraz transformacja energetyczna – te słowa były najczęściej odmieniane przez przypadki na jednym z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce – pisze Jacek Przybylski w tekście “Polskie Davos już w cieniu kryzysu”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Wojciech Cejrowski o przewadze Viktora Orbána nad polskimi politykami.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 12 września 2022 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.