Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

25.09.2022

„Do Rzeczy” nr 39: Operacja "ZIMA" Czarne chmury nad rządem Mateusza Morawieckiego

Niedogrzane mieszkania, upadające firmy, brak nawet gazu LPG. Tak może wyglądać ta zima. I choć kryzys energetyczny jest od nas niezależny, to Polska na własne życzenie pogłębiła wiele obecnych problemówŁukasz Warzecha rozprawia się z polityką rządu Zjednoczonej Prawicy w obliczu kryzysu energetycznego w tekście „Polityka na zimno”.

W tym numerze także dodatek specjalny: „Kościół wobec LGBT”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

- Hołownia i Kosiniak-Kamysz wolą nie być zauważani i niknąć w chórze mielącym antypisowskie banały niż zostać zauważonymi. Ponieważ w tym układzie, który się w polskich mediach wytworzył, zauważeni mogą zostać tylko jako „zdrajcy”pisze Rafał A. Ziemkiewicz o pułapce, w którą wpadli liderzy opozycyjnych ugrupowań w tekście „Zakładnicy tefauenów”.

Kamila Baranowska kreśli sylwetkę polityczną Janusza Kowalskiego w tekście „Nie taki zwykły Kowalski”.

- Mobilizacja, aneksja i groźba użycia broni jądrowej to odpowiedź Kremla na militarne porażki oraz wewnętrzną krytykę. Eskalacja napięcia jest ucieczką do przodu. Bardzo przy tym ryzykowną. Putin, trzymając Ukrainę i Zachód na muszce, jednocześnie sam ze sobą gra w rosyjską ruletkę – Maciej Pieczyński analizuje sytuację w Rosji po zapowiedzi o mobilizacji w tekście „Putinowska ruletka”.

- Sugestie kanclerza Niemiec są czytelnym znakiem ostrzegawczym, że obecne, wydawałoby się stabilne, status quo może, przy niekorzystnym dla Polski rozwoju sytuacji, runąć w gruzach – ostrzega Wojciech Golonka w tekście „Wojna na dwa fronty?”.

Dariusz Wieromiejczyk zastanawia się, „Kto nam wmawia rusofobię?”.

Łukasz Zboralski w tekście „Uczniowie znów w domach?” wskazuje, że polscy uczniowie znów mogą zostać odesłani na nauczanie zdalne – tym razem z powodu kłopotów samorządów wynikającymi z podwyżek cen energii elektrycznej, węgla i gazu.

- Mateusz Ponitka w ciągu dwóch tygodni stał się jednym z lepiej rozpoznawalnych polskich sportowców. W świecie koszykarskim ceniony był od dawna – pisze Łukasz Majchrzyk w tekście „Gigant spod kosza”.

Piotr Semka wspomina Tomasza Wołka w tekście „Od endecji do >>trzódki<< Żakowskiego”.

Jan Bogatko śledzi karierę Gerharda Schrödera w tekście „German Dream”.

Ponadto w numerze „Do Rzeczy”: Tomasz Rowiński o śledztwie dziennikarskim w sprawie Billa Gatesa i pandemii („Gates jednak nieświęty”); Piotr Gociek i Remigiusz Włast-Matuszak o Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych („Pytania po Gdyni”, „Filmowcy w kleszczach kaczyzmu”); Tomasz Lenczewski o historii Wojciecha Ostoi-Ostaszewskiego („Złoty interes >>hrabiego<<”); Paweł Chmielewski o synodzie o synodalności („Odgórna rewolucja”); Piotr Włoczyk o obłudzie demokratów w USA („Operacja >>północna relokacja<<”); Rozmowa z europoseł Anną Zalewską („Spekulanci układają nam rynek energetyczny”); rozmowa z Lechem Pilawskim, członkiem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego („Wspólny rynek to gra”).

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku,  26 września 2022 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.