Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

25.09.2022

e-Wprost nr 38 (139): Putin przelicytował, kombinacje z dodatkiem węglowym i nowe plany opozycji

Ponadto w numerze: nowa energia Europy, czy ten etap wojny będzie ostatnim, piraci drogowi bez szans, jak walczyć z dziecięcymi nowotworami, do czego potrzebni nam są królowie, Piotr Cyrwus o zdrowym katolicyzmie a Sławomir Shuty o tym, jak sława niszczy człowieka.

„Energetyczna energia Europy”. Ponure prognozy zimy bez prądu i ogrzewania bardzo cieszą kremlowskich propagandystów. Jakub Mielnik pisze o tym, że Unię stać na odparcie rosyjskiej presji i poniesienie jej ewentualnych kosztów.

Co jeszcze w nowym wydaniu?

„Gowin i strach przed Tuskiem”. Na konferencji „Bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO – rola Polski” spotkali się liderzy opozycji. Mniejsze ugrupowania wyraziły obawy wobec paktu senackiego i planów Donalda Tuska. Więcej o potyczkach koalicyjnych w tekście Dariusza Grzędzińskiego.

„Rektor rządzi, jak chce”. Prof. Mirosław Wielgoś nie będzie już kierownikiem I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM. Tak zdecydował rektor uczelni, wbrew ocenie komisji konkursowej. Środowisko protestuje. Profesor o kulisach swojego odejścia opowiada Katarzynie Świerczyńskiej.

„Jesteśmy społeczeństwem podzielonym”. – Powiesz, że jesteś katolikiem, a potem zrobią ci zdjęcie z kieliszkiem wódki i poddadzą to pod obróbkę: „Jak to? Katolik tak może?!” – tłumaczy Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz znany aktor Piotr Cyrwus.

„Łagodnie to już było”. 17 września wszedł w życie zaostrzony taryfikator i wiele innych przepisów, mających poskromić piratów. Czy plan się powiedzie? Tak, ale nie od razu – pisze Marcin Klimkowski.

„Dodatek węglowy i zamieszanie”. Ministerstwo wysłało do samorządów pismo, jak powinny przyznawać dodatek węglowy. Resort wzywa w nim do przeprowadzania kontroli i straszy postępowaniem za naruszenie dyscypliny finansów. O kulisach sprawy pisze Mariusz Kowalewski.

„Król panuje, ale nie rządzi”. W większości nie mają już realnej władzy i funkcjonują na poboczu życia politycznego swoich krajów. Rodziny królewskie w Europie budzą ciekawość, podziw, a czasem też irytację. Czy w XXI wieku jest jeszcze dla nich miejsce? Na to pytanie odpowiada w swoim tekście Michał Banasiak.

„Zaczyna się III etap wojny”. – Putinowi chodzi o coś poważniejszego. Spodziewam się scenariuszy, jakie mogą być zaskoczeniem dla wszystkich. Trzeba liczyć się z atakami także w innych regionach Ukrainy – mówi Agnieszce Szczepańskiej gen. Bogusław Pacek.

„Najpierw obrona, teraz zemsta”. – Najpierw chodziło o obronę. Własnego kraju, swojej rodziny, dzieci, siebie samego. Teraz pragniemy zemsty – opowiada w reportażu Oleny Bondarenko starszy sierżant ukraińskiej armii.

„W tej kolejce jest dużo dumy”. Nasz reporter Piotr Barejka rozmawiał z osobami z różnych stron świata czekającymi w kolejce do Westminster Hall w Londynie, by oddać hołd zmarłej królowej Elżbiecie II.

„Akcja Złoty Wrzesień”. Zbyt często nowotwory u dzieci są za późno diagnozowane – w trzecim i czwartym stadium. Trzeba to zmienić i stąd akcja Złoty Wrzesień w całej Polsce. Pisze o niej Katarzyna Pinkosz.

„Sława jest narkotykiem”. – Swoje frustracje wylewałem na kartki, które chowałem do szuflady i nagle bum! Staję się znany na cały kraj – wspomina w rozmowie z Wiktorem Krajewskim kultowy pisarz Sławomir Shuty, który teraz prowadzi gospodarstwo agroturystyczne.

Najnowsze wydanie e-Wprost jest dostępne w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.