Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

23.10.2022

„Do Rzeczy” nr 43:Czy Polska może być potęgą?

Ponieważ Niemcy wiążą z Moskwą i Pekinem nie sympatie, lecz najbardziej żywotne interesy, przestały się one nadawać na strategicznego partnera USA w regionie. Jedynym kandydatem do tej roli stała się Polska. W poprzedniej układance oddana pod niemiecką kolonizację w ramach przyszłego państwa unijnego, w obecnej staje się potencjalnym partnerem, przez którego może Ameryka zbudować Trójmorze i poszerzyć je na wschód twierdzi Rafał A. Ziemkiewicz w tekście napisanym na kanwie swojej najnowszej książki pt. „Wielka Polska”.

W „Wielkiej Polsce” Rafała A. Ziemkiewicza widzimy zamykanie oczu na znaczącą sferę rzeczywistości – żeby uratować naszą pomyślność, zdolność do prowadzenia jakiejkolwiek aktywnej polityki, a może nawet suwerenność, musimy teraz przede wszystkim myśleć w kategoriach pragmatycznychocenia Łukasz Warzecha w artykule “Znikający pragmatyzm”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Wizja siedmiomilionowej „inwazji” na nasz kraj wywoływała wiele obaw. Takie ugrupowania jak Konfederacja uczyniły zresztą z tego zagadnienia swój temat polityczny, prowadząc kampanię pt. „Stop ukrainizacji Polski”. Czy mamy powody do obaw? Aby ustalić, jak wyglądają fakty, przeprowadziłem wiele rozmów z przedstawicielami służb imigracyjnych, wojewodami, reprezentantami mniejszości ukraińskich w Polsce i urzędnikami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznejstwierdza Piotr Semka w artykule “Ukraińcy w Polsce. Próba pierwszego bilansu”.

Zimną wojnę wygrał Zachód. Propagandową wojnę o bombę atomową wygrała Rosja. Trochę pomogli w tym fantaści pisze  Piotr Gociek w tekście “Iluzje atomowe”.

Sędziowie proponują nam rozdwojenie władzy sądowniczej – na tych, którzy uznają konstytucję, i na tych, którzy uznają decyzje europejskich trybunałów. Jak to się skończy ? rozważa Tomasz Rowiński w artykule “Sędziowska rebelia”.

„Nad Odrę na ziemie ojców i dobrobyt” – tak zachęcały Polaków komunistyczne plakaty do osadnictwa na ziemiach uzyskanych w wyniku porozumień w Teheranie i Jałcie pomiędzy przywódcami USA, ZSRS i Wielkiej Brytanii. Osadnicy ruszyli do „krainy mlekiem i miodem płynącej”. Szybko jednak przeżyli zderzenie z rzeczywistością pisze Sebastian Ligarski w tekście. “Polski Dziki Zachód”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również dodatek z serii WIELKIE POSTACIE POLSKIEJ NAUKI, tym razem poświęcony polskim odkryciom archeologicznym.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 24 października 2022 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.