Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

23.10.2022

e-Wprost nr 42 (143): 50 najbogatszych Polek, wstrząsy w Platformie i fiasko planów Kurskiego

Ponadto w numerze: Przemysław Czarnek mówi o polskich Noblach, Jakub Kumoch o przegranej Putina, Łukasz Orbitowski o wyjściu Polski z Unii, psycholog Andrzej Markowski o wypadku Jerzego Stuhra, a aktor Michał Koterski o tym, jak walczył o rodzinę.

„50 najbogatszych Polek”. 63 mln zł – tyle trzeba było mieć, żeby w ogóle myśleć o debiucie na tegorocznej liście 50 najbogatszych Polek, którą przygotował Szymon Krawiec.

Co jeszcze w najnowszym wydaniu

„Wybór jest: pieniądze albo bezpieczeństwo”. – Polsce nie zależy na rozpadzie Rosji, tylko na tym, żeby przegrała wojnę i by idea wojny została skompromitowaną w tym kraju na pokolenia – mówi w wywiadzie dla Elizy Olczyk minister Jakub Kumoch, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta.

„Będą takie polskie Noble”. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, opowiada Magdalenie Frindt i Marzenie Tarkowskiej o powstającej Akademii Kopernikańskiej i planie dźwignięcia polskiej nauki.

„PO przed kampanią wyborczą”. Pomysły szefa PO Donalda Tuska i jego otoczenia na prowadzenie kampanii niepokoją część polityków Platformy. Budzą wątpliwości głównie w młodszej części klubu i partii. Więcej w tekście Dariusza Grzędzińskiego.

„Jacek Kurski nie wchodzi do rządu”. Według informacji były szef TVP został odstawiony przez Jarosława Kaczyńskiego na boczny tor. Mimo zabiegów Jacek Kurski nie dostanie funkcji rządowej – pisze Joanna Miziołek.

„Zadałem sobie głębokie rany”. – Mnie się wydawało, że ona nic nie robi, ja z kolei robię „takie” wielkie rzeczy, gram główne role w filmach – o swoim związku i walce o rodzinę Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz opowiada aktor Michał Koterski.

„Szkoła do zadań specjalnych”. Tę szkołę dla uczniów z dysfunkcjami rozwojowymi założyli rodzice. I odnieśli sukces. O pracy i stosowanych w placówce metodach mówi dyrektor Grzegorz Marcinkowski w wywiadzie Magdy Papuzińskiej.

„Brykiet torfowy”. – kłamstwo marketingowe. Prof. Wiktor Kotowski, rozmawiając z Krystyną Romanowską nie ma złudzeń: niszczenie torfowisk jest zabójcze dla ekosystemu. Brykiet torfowy, reklamowany jako „ekologiczny”, to jeden tych z rodzajów opału, które najbardziej szkodzą przyrodzie.

„Przypadek (i wypadek) Jerzego Stuhra”. – Wielu artystów znajduje szereg usprawiedliwień dla swojego zachowania. Czują się lepsi od tłumu – tłumaczy w wywiadzie Agnieszki Szczepańskiej Andrzej Markowski, psycholog ruchu drogowego.

„Irańskie drony i izraelska pomoc Ukrainie”. Jakub Mielnik opisuje, jak Ukraina stała się dla Iranu poligonem do doskonalenia broni, która może przydać się do ataku na Izrael. I jak na to Izrael zareagował.

„Niepodległość może sprzedać tylko raz”. Alaksandr Łukaszenka nadal nie uznał ani aneksji Krymu, ani pozostałych terytoriów Ukrainy. Ale czy jest w stanie znów ograć Putina? Sylwetkę białoruskiego Baćki przygotował Miłosz Szymański.

„Polowanie na ludzi i stan wojenny”. Stanem wyjątkowym objęta została praktycznie cała Rosja. Kreml próbuje w ten sposób zintensyfikować chaotyczną i powolną mobilizację. System łapankowy opisuje Jakub Mielnik.

„Najważniejsza jest kontrola”. Xi Jinping przestawia wajchę. Agaton Koziński o tym, że teraz już nie dobrobyt, ale geopolityczna pozycja międzynarodowa stają się priorytetem Chin.

„Dydaktyka to trudne wyzwanie”. – Zainicjowaliśmy prace nad zmianami standardów kształcenia w zawodach medycznych – mówi Katarzynie Pinkosz wiceminister zdrowia Piotr Bromber i wyjaśnia, dlaczego będziemy mieć teraz więcej lekarzy.

„»Rodzina« – kulisy głośnego spektaklu”. O przedstawieniu, w którym występują osoby z niepełnosprawnością intelektualną opowiadają Paulinie Sosze-Jakubowskiej Justyna Sobczyk i Jakub Drzewiecki, jego twórcy.

„Nowy Jork – wszystkie miasta w jednym”. Leszek Bugajski recenzuje dwie, jeszcze „ciepłe”, książki o tym mieście-symbolu. W jednej dziennikarz rozmawia na ulicach z nowojorczykami, w drugiej była żona Janusza Głowackiego opisuje życie artystyczne Wielkiego Jabłka.

Najnowsze wydanie e-Wprost jest dostępne w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.