Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

30.10.2022

e-Wprost nr 43 (144): Groźba „wielkiego wymierania”, bitwa o unijne pieniądze i moda na apostazję

Ponadto w numerze: jak się skończy inflacja, o co Paryż walczy z Berlinem, kim jest „najwierniejszy z wiernych” Putina, dlaczego weterynarze mają już dość, czy czeka nas blackout oraz kariera pewnego polityka do zadań niewdzięcznych.

„Za pół wieku zacznie się wielkie wymieranie”. Demografowie jeszcze niedawno wieszczyli, że proces zmniejszania się liczby ludzi będzie wolniejszy. Dlaczego nagle przyspieszył? O tym w rozmowie Krystyny Romanowskiej z prof. Piotrem Szukalskim.

Co jeszcze w nowym numerze?

„Brać czy nie brać”. Obóz premiera Morawieckiego przekonuje opinię publiczną, że pieniądze unijne są nam potrzebne, trzeba zatem iść na ustępstwa. Ale jest też grupa, która na ustępstwa iść nie chce. O rządowych „jastrzębiach” i „gołębiach” pisze Eliza Olczyk.

„Polityk od zadań niewdzięcznych”. Arkadiusz Mularczyk, poseł PiS i współtwórca raportu o stratach Polski w czasie II wojny światowej, zostanie wiceministrem spraw zagranicznych. Jego karierę prześledziła Eliza Olczyk.

„Dawid Podsiadło planuje apostazję”. Artysta zadeklarował, że planuje odejść z Kościoła a ks. Jacek Prusak w rozmowie z Agnieszką Szczepańską odnosi się do jego słów.

„Kobieta okładała mnie martwym kotem”. Jedni zalewają się łzami po śmierci zwierząt, inni są agresywni, gdy ich pupil nie zostanie uratowany. Piotr Barejka wysłuchał weterynarzy, którzy mają dość i odchodzą z zawodu.

„Jak się skończy inflacja”. Czym jest, jak jest obliczana, jaki ma wpływ na nasze życie i jak może się zakończyć proces tak dynamicznego wzrostu cen, jaki mamy od ponad roku? Tłumaczy to w swoim tekście Piotr Roszkowski.

„Suwerenność energetyczna”. Prądu tej zimy nam nie zabraknie. Surowca do jego produkcji również – przekonywali uczestnicy debaty Wprost”.

„Wieczór jak każdy od ośmiu miesięcy”. Rosjanie mają nowe zabawki z Iranu. Drony kamikadze, tzw. Szachidy, to nowa plaga dla obrońców Ukrainy. Ciężko je bowiem zestrzelić. Relacja Karoliny Bacy-Pogorzelskiej.

„Święty sojusz pod znakiem zapytania”. Relacje Paryża z Berlinem są tak złe, że przywódcy obu państw nie chcą nawet wystąpić na wspólnej konferencji prasowej. Włoska premier zarzuca im zawłaszczanie integracji europejskiej dla własnych celów – pisze Jakub Mielnik.

„Piramida z arbuzów dla Putina”. Prezydent Tadżykistanu miał swoje pięć sekund w Polsce, bo jego wystąpienie naiwnie odczytano jako pokaz asertywności wobec Kremla. W rzeczywistości jest odwrotnie – udowadnia w swoim tekście Miłosz Szymański.

„Dziewczynki same nie zmienią świata”. Jacek Lekki, psychoterapeuta i działacz klimatyczny, wyjaśnia Krystynie Romanowskiej, co kryje się za atakami młodych ekolożek na dzieła sztuki.

„Tę chorobę ma 12 mln Polaków”. – Tylko co czwarty Polak skutecznie leczy nadciśnienie – ubolewa w rozmowie z Katarzyną Pinkosz dr hab. Jacek Wolf, nowy prezes Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.

„Wyniszcza nas potwór lęku”. 73 proc. globalnej populacji cierpi na zaburzenia lękowe. Gdzie zaczyna się i kończy nasz lęk? Czy możemy się do niego przyzwyczaić? Odpowiedź w tekście Krystyny Romanowskiej.

„Nie narzucam się ze swoimi poglądami”. Aktor Andrzej Nejman, dyrektor teatru „Kwadrat”, reżyser komedii „Za jakie grzechy?”, opowiada Paulinie Sosze-Jakubowskiej o swoim stosunku do nietolerancji odmienności.

„Popultura z seppuku w tle, czyli dwa oblicza japońskiej literatury”. Wybitny pisarz Yukio Mishima zabił się, żeby „ożywić” tradycję. Haruki Murakami, drugi wybitny pisarz, stara się łączyć tradycję japońską z dzisiejszą kulturą Zachodu. Obaj są bohaterami tekstu Leszka Bugajskiego.

Najnowsze wydanie e-Wprost jest dostępne w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.