Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

30.10.2022

„Do Rzeczy” nr 44: Analiza Piotra Semki SAM WŚRÓD SWOICH Jak Tomasz Lis stał się kulą u nogi dla własnego środowiska

Przez wiele lat mnóstwo osób klepało po plecach Tomasza Lisa i gratulowało mu jego pryncypialności. Dziś wielu z nich odwraca się plecami do coraz bardziej podupadającego na zdrowiu opozycyjnego radykała. Cała sprawa Tomasza Lisa pokazuje, że nawet najbardziej przemyślana kariera medialna nie ma szans na długi dystans, gdy nie towarzyszy jej przywiązanie do elementarnych zasad etycznych stwierdza Piotr Semka w tekście “Samotny wśród swoich.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Donald Tusk, podchwytując sensacje „Newsweeka” z odgrzewanej „afery podsłuchowej”, strzelił sobie w kolano zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule “Ośmiorniczki kontratakują”.

Literatura pisana z myślą o młodym czytelniku powinna być przynajmniej nie gorsza niż ta adresowana do odbiorców starszych wiekiem, a w wypadku Marka Twaina bywa lepsza. Jeśli książki, które czytamy, oprócz tego, że nie unikają najtrudniejszych tematów – a takie podejmował pisarz, i to nierzadko – potrafią nas rozbawić i przywołać uśmiech (nie rechot!) na naszej twarzy, tym bardziej winniśmy je cenićpisze  Krzysztof Masłoń w tekście “Uśmiech Marka Twaina”.

W ramach budowy Kościoła synodalnego wiernym na całym świecie proponuje się coraz to nowe koncepcje. Słyszeliśmy już o rozmywaniu władzy biskupów czy o błogosławieniu związków LGBT. Teraz dochodzi do tego… kapłaństwo kobiet. Czy jest jakaś granica w reformistycznym szaleństwie, któremu oddają się watykańscy hierarchowie? rozważa Paweł Chmielewski w artykule “Watykan propaguje… kapłaństwo kobiet”.

Gdybym w dzieciństwie mógł dostać w swoje wiecznie wyciągane w kierunku ciekawych lektur ręce takie komiksy, jakie od kilku lat wydaje IPN, to po pierwsze – szybciej bym zrozumiał, że nauka historii może być przyjemna, a po drugie – wcześniej odkryłbym i polubił komiks, a moja ich kolekcja najpewniej byłaby dziś sporo większa. Ech…
pisze Radosław Wojtas w tekście. “Historia w dymkach”.

– To, co się działo ostatnio wśród brytyjskich konserwatystów, dowodzi, że nigdy nie należy tracić nadziei. Oto Rishi Sunak, który we wrześniu przegrał z Liz Truss wyścig o stanowisko lidera partii i tym samym premiera, niespodziewanie osiągnął cel. W dodatku po zaledwie siedmiu tygodniach i bez specjalnego wysiłku, bo wydarzenia pracowały nań same– pisze Teresa Stylińska w artykule “Trzeci premier na Downing Street”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Joanna Bojańczyk o modowej etykiecie żałobnej.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 31 października 2022 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.