Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

12.12.2022

RedDeer.Games na liście Top gamingowych startupów Europy Środkowo-Wschodniej według raportu Google for Startups, Atomico, Credo i Dealroom.co

Europejski ekosystem technologiczny dojrzewa. Jak zauważają autorzy trzeciej edycji raportu Central and Eastern European startups (CEE), Europa Środkowo-Wschodnia to bogaty w talenty i możliwości region dla startupów, które pomimo burzliwych wyzwań geopolitycznych wykazują odporność. Jest on jednym z najszybciej rozwijających się pod względem finansowania VC (Venture Capital) regionów w Europie, który urósł 7,6x od 2017 r. (dane liczbowe: str. 7 raportu). Warte podkreślenia jest także, że to najszybciej rozwijający się region pod kątem wartości przedsiębiorstw. Łączna wartość startupów z Europy Środkowo-Wschodniej wzrosła czterokrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat, wynosząc obecnie łącznie 190 mld EUR (dane liczbowe: str. 9 raportu).

Aby uzyskać więcej inspirujących spostrzeżeń, zachęcamy do zapoznania się z publikacjami Dealroom.co, dostępnymi na profilu IR RedDeer.Games na platformie: Linktree:

  • “Central and Eastern European Startups 2022”.
  • “The next generation of tech ecosystems”.
  • “Gaming startups worth paying attention to in Central and Eastern Europe”.

Źródło: platforma Dealroom.co

„Współpracując z założycielami CEE przez ostatnie 10 lat, jestem pod wrażeniem ich odwagi i determinacji w budowaniu globalnych rozwiązań pomimo zagrożeń, przed którymi stoją. Ten raport to podziękowanie dla wszystkich odważnych założycieli CEE z naszego regionu, którzy się nie poddają, którzy wierzą w swoje marzenia i chcą walczyć o ich realizację”. – komentuje Joanna Nagadowska, Google for Startups.

Analizując pogłębione dane zawarte w ww. raporcie, z dumą dzielimy się z Państwem informacją, iż nasze studio RedDeer.Games, zostało wyróżnione przez Dealroom.co, Google for StartupsAtomicoCredo Ventures jako jeden z obiecujących Top gaming startupów Europy Środkowo-Wschodniej!

„Nowe technologie, które zmieniają wszystkie sektory naszego życia, codziennie napędzają także jedną z najbardziej dynamicznych branż na świecie – branże gier. Gry komputerowe przez lata ewoluowały skupiając się głównie na rozwoju grafiki dążącej do wyidealizowanego fotorealizmu. Dziś ekosystem dojrzał do przełomowych rozwiązań technologicznych. Mam świadomość, że największe transformacje dopiero przed nami. Dbając o utrzymanie pozycjonowania naszego studia w czołówce gamingowych startupów Europy Środkowo Wschodniej moim głównym wyzwaniem, podobnie jak i wielu innych branżowych menedżerów, jest zmieniać dotychczasowe zasady gry i „wyprzedzać swoją epokę”, czyli przyjąć rolę „łącznika” pomiędzy Twórcą gry i wszelkich dodatków a Użytkownikiem, który oczekuje od nas technologii zwiększającej jego komfort obcowania z wirtualną rozrywką. Wspólnie z kluczowymi osobami RedDeer.Games obraliśmy ten kierunek jako cel strategiczny na kolejne lata. Stawiamy na rozwój spółki i produktów zapewniających graczom jak największy postęp”. – mówi Michał M. Lisiecki, Co-Founder & CEO RedDeer.Games sp. z o.o.

NOWA GENERACJA EKOSYSTEMÓW TECHNOLOGICZNYCH

Platforma Dealroom.co przygotowała także analizę porównawczą 201 globalnych centrów technologicznych, aby zidentyfikować dojrzałe miasta-startupy, które będą przewodzić innowacjom w następnej dekadzie. Swoje wnioski umieściła w raporcie The next generation of tech ecosystems.

Można powiedzieć, że polski ekosystem innowacji nabrał rozpędu. Wśród najszybciej rozwijających się ekosystemów innowacji w sekcji „wschodzące gwiazdy” regionu znajdujemy Wrocław na miejscu 8 i tuż za nim Warszawę na pozycji 11.

Szczegółowa analiza porównawcza ekosystemów — Dealroom 2022: TUTAJ

Źródło: platforma Dealroom.co

***

Jeśli nie możesz samodzielnie stworzyć odnoszącego sukcesy startupu, możesz zainwestować w już istniejący i kupić sobie kawałek jego przyszłego sukcesu. Rozsądni Inwestorzy to rozumieją, mamy ich wielu!

W związku z dynamicznym rozwojem studia, w tym portfolio wydawniczego o licencję kategorii Premium (IP) oraz AA, a także ekspansją na rynki zagraniczne, spółka od października br. prowadzi roadshow prywatnej rundy inwestycyjnej Pre-A. Bieżąca runda adresowana jest do Inwestorów indywidualnych oraz funduszy Venture Capital. Zainteresowanym Inwestorom RedDeer.Games zaoferuje łącznie 700 nowych udziałów, tj. 15 proc. w jej podwyższonym kapitale zakładowym.

Wszystkich zainteresowanych inwestycją w RedDeer.Games, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, gdzie odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania dotyczące bieżącej rundy inwestycyjnej Pre-A. Zgodnie z przyjętym harmonogramem cykl spotkań Zarządu z Inwestorami, zarówno w Warszawie, jak i wybranych miastach Europy, potrwa od października br. do końca marca 2023 r.

#LET THE INVESTMENT BEGIN!

 

Investor Relations Team

email:  investor-relations@reddeergames.com

IR LinkedIn | IR Linktree

RedDeer.Games sp. z o.o.:

WWW | Facebook | Twitter | LinkedIn

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.