Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

26.12.2022

e-Wprost nr 51 (152): Wygrani i przegrani 2022 r., wielki przełom w nauce i armagedon w przychodniach

Ponadto w wydaniu: jak długo przetrwa PO-PiS, co dalej z Ziobrą, na co zmarła rosyjska demokracja, do czego potrzebny nam smutek, najlepsza polska powieść roku, groźny rywal Trumpa i trudny proces trzeźwienia polskiej piłki.

„Przegrani i wygrani”. Dla kogo ten rok był łaskawy, a komu szczęście nie dopisywało? Ranking politycznych przegranych i wygranych 2022 roku przygotowała Joanna Miziołek.

„Rok grozy. Pięć spraw, które należy zapamiętać z 2022”. Wojna, inflacja i kryzys przywództwa to powody do poważnego niepokoju, zza którego wyglądają jednak nowe szanse. Więcej w tekście Jakuba Mielnika.

Co jeszcze w nowym Wprost

„Od lat rządzi nami PO-PiS i będzie trwał”. – Czy poza krytyką PiS opozycja ma jakieś pomysły? – zastanawia się w rozmowie z Elizą Olczyk Robert Gwiazdowski, prawnik z Centrum im. Adama Smitha.

„Trudno przewidzieć, co się wydarzy”. – Jedna ze spraw, która będzie istotna w wyborach, to forma liderów. Kaczyński jest w trudnej sytuacji, Polacy są nim zmęczeni – ocenia w wywiadzie Agnieszki Szczepańskiej były minister Andrzej Olechowski.

„Ziobro będzie trwał w koalicji”. – Ziobryści przed głosowaniami dotyczącymi ustawy budżetowej zaszantażowali Jarosława Kaczyńskiego – mówi Joannie Miziołek informator z PiS. Wiele nie ugrali.

„Mam w sobie »szeryfkę«”. – Nie jestem ofiarą, a zadymiarą. Czuję się jak Rambo – mówi Wiktorowi Krajewskiemu Agnieszka Szpila, pisarka i matka dzieci z niepełnosprawnością, o których prawa walczy od lat.

„Jak reagować na smutek dzieci”. – Nie warto natychmiast odciągać dziecka od nieprzyjemnej emocji. Rodzice nie przepracują emocji za swoje dziecko – radzi w rozmowie z Krystyną Romanowską Agata Paszowska-Mikuła, psycholożka.

„Polska piłka musi zacząć trzeźwieć”. Rozegranie najgorszego meczu na mundialu nie jest sukcesem, pieniądze z premii nie były wirtualne, a Czesław Michniewicz nie jest już trenerem kadry. Tekst Dariusza Grzędzińskiego.

„Niemożliwa rosyjska demokracja”. Miłosz Szymański o tym, jak poprzednik Putina chciał zmienić Rosję w kraj demokratyczny, ale stworzył bałagan i tym samym ułatwił mu zbudowanie systemu władzy autorytarnej.

„Najgroźniejszy rywal Trumpa”. Gubernator z Florydy płynie na coraz wyższej fali. Czy Ron DeSantis pokona Donalda Trumpa w walce o prezydencką nominację z ramienia Republikanów? Jego szanse rozważa Agaton Koziński.

„Przełom na miarę lądowania na Księżycu”. Naukowcy z USA ogłosili przełom w fuzji jądrowej. Teraz polscy naukowcy w przystępny sposób odpowiadają na pytania Krzysztofa Sobiepana: Czym jest fuzja jądrowa? Czy jest bezpieczna?

„Armagedon w przychodniach”. – Mamy epidemie wyrównawcze, które są konsekwencją ostrego lockdownu. To ostatni dzwonek, by się szczepić – mówi Katarzynie Pinkosz dr Michał Sutkowski.

„Kobiety mają zęby”. Powieść roku! Napisała ją Zyta Rudzka. Już jej tytuł jest intrygujący: „Ten się śmieje, kto ma zęby”. A reszta jest odważna, zaskakująca i porywająca – pisze Leszek Bugajski.

„Żyjemy odrealnieni, odłączeni”. Gwiazdor seriali „Król” i „Kruk”, Michał Żurawski, bez gwiazdorskiej pozy opowiada Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz o swojej pracy, karierze i wielu innych sprawach.

„Daniel Craig błyszczy w »Onion Glass«”. Film „Na noże” z 2019 roku zdobył 9 nagród i 28 nominacji, a przy okazji także sympatię tysięcy widzów z całego świata. Jego kontynuacja – „Onion Glass” – jest o wiele lepsza. Więcej w tekście Jakuba Bojakowskiego.

Najnowsze wydanie e-Wprost jest dostępne w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play. Teraz łatwe do czytania również na urządzeniach mobilnych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.