Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

15.01.2023

„Do Rzeczy” nr 3: COVID-19 – globalny humbug XXI wieku. Jak w Polsce prześladuje się uczciwych lekarzy

- Lekarze, którzy nie zamknęli się przed pacjentami, którzy mówili to, co potem potwierdziło się w rzeczywistości – o testach, kwarantannach, maskach – są dziś skazywani przez sądy lekarskie alarmuje Jan Pospieszalski
w tekście “Zamknąć usta medykom”.

- Średnia długość życia Polaków gwałtownie spadła. Warto stawiać dziś pytania o to, jak w kontekście pandemii realizowana była polityka zdrowotna i czy nie przyniosła więcej szkód niż pożytku – zauważa Tomasz Rowiński w artykule “Jak skrócono życie Polakom”. 

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Jeśli liderów PiS nie przekonuje argument racji stanu, to powinni przynajmniej brać pod uwagę interes swojej partii. Krok po kroku, goniąc za, pomińmy już, że iluzorycznymi, ale przede wszystkim czysto taktycznymi zyskami, doprowadzili do sytuacji, w której PiS zanegował i ośmieszył całą swoją politykę pisze Rafał A. Ziemkiewicz
w tekście “Kroniki przepowiedzianej katastrofy”.

– Nagrodzone Złotym Globem „Duchy Inisherin” trafiają do polskich kin. W tej czarnej tragikomedii od humoru
i politycznej metafory ważniejsze okazuje się ewangeliczne napomnienie
stwierdza Piotr Gociek w artykule “Serce głupka”.

– Nie ma wątpliwości, że przeważająca część polskiej opinii publicznej, nastawiona niezmiernie bojowo, wciąż nie zdaje sobie sprawy, czym faktycznie jest wojna i co oznaczałoby wejście do niej naszego kraju – zauważa Łukasz Warzecha w tekście “Wojenni podżegacze”.

– Media raz po raz obiegają informacje o narastającym napięciu między Chinami a Tajwanem. Przewodniczący Xi Jinping co jakiś czas odgraża się siłową aneksją krnąbrnej wyspy, uznawanej przez jego reżim za część Państwa Środka, a Tajwańczycy przekornie odpowiadają, strasząc oficjalnym ogłoszeniem niepodległości i całkowitym zerwaniem więzów łączących ich kraj z Chinami – pisze Łukasz Czarnecki w tekście “Chiński król piratów”.

Francuzi właśnie odczuli, jak złym pomysłem było zastępowanie elektrowni jądrowych źródłami odnawialnymi. Z eksportera energii elektrycznej kraj stał się importerem uzależnionym od Niemiec – zauważa Olivier Bault
w artykule “Atomowa zapaść Francji”.

W najnowszym numerze również list otwarty ministra Zbigniewa Ziobro do prezydenta Andrzeja Dudy.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 16 stycznia 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.