Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

16.04.2023

„Do Rzeczy” nr 16: Jak nas korumpuje Bruksela. Radni Zamościa już nie bronią arcybiskupa Jędraszewskiego. Kolejne samorządy ulegają szantażowi UE

- Coraz częściej radni samorządowi odwołują uchwały, które sprzeciwiały się ideologii LGBT. Motywacja jest jasna: chcą dostać pieniądze z UE. Rząd oficjalnie nie zajmuje żadnego stanowiska, ale działacze PiS skutecznie wspierają politykę ustępstw – pisze Paweł Chmielewski w artykule “Pieniądze za uległość”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– W przyszłym Sejmie nie będzie można stworzyć żadnej większości parlamentarnej bez udziału Konfederacji.
Dla lewicowo-liberalnych mediów i ich ekspertów to naruszenie porządku świata
zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Trzecie miejsce”.

– Heliocentryczny diagram Kopernika, podobnie jak rysunek Leonarda da Vinci z człowiekiem wpisanym w koło i kwadrat, jest jednym z najważniejszych symboli renesansu. Czy nowy stosunek do Słońca znalazł odbicie w arcydziełach Giorgionego, Michała Anioła i innych artystów?
rozważa Jerzy Miziołek w artykule “Kopernik i uniwersum sztuki”.

– Przez lata monopol na upamiętnianie powstania w getcie warszawskim miały władze Polski Ludowej. Z czasem monopol ten zaczęto przełamywać – zauważa Sebastian Ligarski w tekście “Iść po słonecznej stronie”.

– Opowiadają się za nieograniczoną eskalacją wojny z Ukrainą i Zachodem. Putin to dla nich mięczak. Marzą o takim władcy jak Iwan Groźny czy Stalin. Bezkarnie krytykują władzę, bo ta się ich boi. Kreml musi liczyć się z ich zdaniem. Kim są rosyjscy „wściekli patrioci”? – analizuje Maciej Pieczyński w tekście “Klub wściekłych Rosjan”.

– Na europejskich rynkach cena gazu spadła do poziomu sprzed niemal dwóch lat. Mimo to Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) obniżało taryfy w dość niemrawym tempie. Państwowy monopolista kolejny raz testuje cierpliwość Polaków – pisze Jakub Wozinski w artykule “Sekrety ceny gazu”.

W najnowszym numerze również Kongres Pamięci Narodowej – dodatek specjalny IPN.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 17 kwietnia 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.