18.04.2012, 13:23, PMPG POLSKIE MEDIA S.A.

    Notatka prasowa

    EnterAd – wąskotematyczne sieci reklamowe w Internecie


    EnterAd to nowopowstałe biuro sprzedaży reklamy internetowej specjalizujące się w obsłudze wąskich kategorii tematycznych i branżowych. Biuro jest nową aktywnością Platformy Mediowej Point Group. Kieruje nim Benita Jakubowska-Antonowicz, odpowiedzialna w PMPG za rozwijanie źródeł przychodów z nowych mediów.  
Oferta EnterAd jest odpowiedzią na postępującą defragmentaryzację rynku reklamy internetowej i rosnące zainteresowanie klientów ściśle i wąsko sprofilowanymi grupami dotarcia. W ofercie biura znajdują się obecnie dwie kategorie – HoReCa, obejmująca kilkanaście serwisów związanych z branżą hotelową, restauracyjną i spożywczą, oraz Logistyka (ponad 30 serwisów tematycznych). Wkrótce do tych kategorii dołączą kolejne, m.in. B2B dla małych i średnich przedsiębiorstw.
„Nasza oferta jest skierowana do klientów operujących na rynkach niszowych i umożliwia im bezpośrednie dotarcie do potencjalnych klientów. Nastawiamy się na pomoc reklamodawcom w budowaniu strategii komunikacji wykorzystującej potencjał serwisów niszowych.” – mówi Jakubowska-Antonowicz. Dodaje, że w ofercie biura jest obecnie ok. 60 serwisów z kategorii logistyka i HoReCa. „Do końca tego roku planujemy uruchomienie 4 kolejnych kategorii” - zapowiada. Podkreśla, że kampanie realizowane w wyspecjalizowanych sieciach branżowych docierają do osób na co dzień pracujących i zajmujących się określonym rynkiem. Dla reklamodawców oznacza to efektywniejsze wykorzystanie ich budżetów reklamowych.
Więcej informacji o projekcie na www.enterad.pl.
Wydatki na reklamę w polskim Internecie w 2011 roku wyniosły 1,948 miliarda złotych i wzrosły w porównaniu do poprzedniego roku o 22 proc. – wynika z opublikowanego w marcu raportu IAB AdEx. Internet jest obecnie motorem napędowym całej branży reklamowej w Polsce, która bez niego zamiast niewielkiego wzrostu w ubiegłym roku zanotowałaby spadek. Wydatki na reklamę internetową rosną zwłaszcza w mniej aktywnych sektorach gospodarczych (odzież i dodatki, farmaceutyki, chemia gospodarcza). Wyraźny wzrost nakładów finansowych dotyczy reklam wideo oraz w urządzeniach mobilnych (300 proc. wzrostu).
*****
Platforma Mediowa Point Group (GPW: POINTGROUP, PGM)  jest polskim holdingiem medialnym notowanym na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od 2010 r. spółka jest wydawcą tygodnika WPROST, od jesieni 2011 wydaje polską edycję jednego z najbardziej wpływowych magazynów na świecie – Bloomberg Businessweek. Ponadto w portfolio PMPG SA znajduje się najstarszy polski magazyn filmowy  „Film” oraz serwisy internetowe, m.in. Wprost24.pl, Businesstoday.pl, Machina.pl, Sport24.pl, Ototrend.pl.