02.09.2015, 09:42, PMPG POLSKIE MEDIA S.A.

    Notatka prasowa

    Historyczne okładki magazynu FILM   w unikatowej kolekcji notesów – dostępne już w Empiku


    Historyczne okładki magazynu FILM ponownie na rynku. Tym razem zdobią wyjątkową kolekcję zeszytów dostępnych w 30 megastorach Empiku w największych miastach w Polsce.
Na okładkach zeszytów FILM-u znalazły się ikony światowego i polskiego kina - Brigitte Bardot, Audrey Hepburn, Sophia Loren, Danuta Szaflarska oraz Zbigniew Cybulski. Ponadto wewnątrz każdego zeszytu znajdują się 4 przekładki, na których można zobaczyć inne historyczne okładki magazynu, m.in. z Hanką Bielicką, Polą Raksą, Aliną Janowską. W jednym z zeszytów jest okładka pierwszego wydania magazynu FILM z 1946 r. z Danutą Szaflarską. 
Wyjątkowa kolekcja FILM-owych zeszytów ukazała się w limitowanym nakładzie kilku tysięcy egzemplarzy. Zeszyty mają format A4, są 60-kartkowe.  
Wydawca nie wyklucza, że jeżeli kolekcja będzie cieszyła się zainteresowaniem, w przyszłości ukażą się kolejne.  
Unikalne zeszyty zaprojektowała i wydrukowała należąca do Grupy PMPG Polskie Media drukarnia BeColour  (http://becolour.eu/).
Zeszyty FILM-u to kolejny element, którym PMPG Polskie Media przypomina 67 lat historii magazynu FILM. W pierwszej połowie roku uruchomiono realizowany we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej projekt pod nazwą „Filmopedia”. Na stronie Filmopedia.org digtalizowane są archiwalne numeru magazynu – od jego pierwszego wydania w 1946 r. Można tam obejrzeć okładki, fotosy dawnych gwiazd oraz najciekawsze teksty z poszczególnych numerów. Docelowo na stronie znajdą się wszystkie wydane numery magazynu „Film”. Będzie to  szczególne świadectwo zmian i rozwoju polskiej kultury popularnej.
Archiwum fotografii magazynu FILM, także na użytek komercyjny, jest dostępne również w agencji FORUM Polska Agencja Fotografów sp. z o.o., która brała udział w digitalizacji zasobów.
Magazyn FILM to najstarszy w Polsce magazyn poświęcony filmowi i kinematografii. Ukazywał się od 1946 r., początkowo jako tygodnik, potem jako miesięcznik. W 2006 r. PMPG odkupiła upadający miesięcznik od wydawnictwa Hachette Fillipacchi i wznowiła jego wydawanie. Ostatni drukowany numer FILM-u ukazał się w czerwcu 2013 r.