26.04.2020, 12:01, PMPG POLSKIE MEDIA S.A.

    Notatka prasowa

    „Do Rzeczy” (18): Operacja „Norman Davis” Jak prożydowskie lobby blokuje w USA kariery niewygodnym naukowcom – pisze Piotr Zychowicz


    – Profesor Norman Davies w latach 80. padł ofiarą żydowskiego lobby. Szczegóły szokującej afery opisał w swoich wspomnieniach – zauważa Piotr Zychowicz w artykule „Operacja «Davies»”.
– Historia polsko-żydowska to tylko jedna z wielu „min”, na które można wpaść na amerykańskich uniwersytetach. Dużo wiekszą i groźniejszą „miną” jest zajmowanie sie obecnymi stosunkami amerykańsko-izraelskimi – pisze Piotr Włoczyk w tekście „Jak wylecieć z hukiem”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– W USA znane są pojedynki nastolatków o miano „zmokłej kury”. Dwa samochody jadą naprzeciw siebie i ten, kto w ostatniej chwili zjedzie na bok, aby uniknąć czołowego zderzenia, zyskuje to mało zaszczytne miano. Taki pojedynek czeka posłów Porozumienia. Ilu z nich poprze Gowina, a ilu zachowa lojalność wobec Kaczyńskiego? –zastanawia się Piotr Semka w artykule „Kto zostanie «Zmokłą kurą»”.
– Najbardziej znana polska malarka ma tak bardzo zmitologizowana biografię, że w życiorysie jej zakwestionować można niemal wszystko – zauważa Krzysztof Masłoń w tekście „Wielka wyrobnica malarstwa”.
– Pucze źle się kończą – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL i kandydat na prezydenta, w rozmowie z Marcinem Makowskim. 
– Edycja diariusza „Nowe życie. Wspomnienia 1945–1976” Romana Jasińskiego, przez dekady redaktora muzycznego Polskiego Radia, wpisuje się w przypadające w tym roku 95-lecie tego zasłużonego medium –  pisze Tomasz Zbigniew Zapert w tekście „Pięciolinia polityczna”.   
– Koronawirus kończy erę globalizacji – przekonuje Witold Gadowski, publicysta, pisarz, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.
– Zadłużanie państwa jest dziś konieczne, ale jeśli nie będzie jednorazowym zastrzykiem, to może stać się groźne – zauważa Łukasz Warzecha w artykule „Niebezpieczne luzowanie”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również dodatek specjalny „Od wojny klas do wojny płci – jak się nie dać ideologii LGBT”.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 27 kwietnia 2020.