23.02.2021, 15:00, PMPG POLSKIE MEDIA S.A.

    Notatka prasowa

    Prezes Zarządu Grupy PMPG Polskie Media pewna efektów wdrażanej strategii:  zakupiła pakiet akcji spółki.


    PMPG Polskie Media S.A. poinformowała, że 17 lutego Prezes Zarządu Grupy PMPG Ilona Weiss zakupiła pakiet 17 965 akcji spółki [PMG] za kwotę 99,6 tys. PLN.  Kurs akcji  w momencie transakcji wynosił 5,54 PLN za akcję.  Walory spółki zwyżkowały przez cały ubiegły tydzień osiągając swoje maksimum w czwartek 18 lutego, kiedy kurs zamknięcia wyniósł 6,15 PLN.
W ubiegły poniedziałek, tj. 15 lutego 2021 r. PMPG Polskie Media S.A. poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego zawarcia strategicznej umowy o współpracy z firmami Quadtalent Europe Limited  (spółką zależną od Quadtalent Technology) oraz North Summit Capital GP Limited. 
Celem nawiązania współpracy pomiędzy firmami jest wzmocnienie i przyśpieszenie transformacji cyfrowej Grupy PMPG, w tym również stworzenie innowacyjnych modeli biznesowych i platform technologicznych bazujących na sztucznej inteligencji, których efektem ma być zbudowanie unikalnej i trwałej przewagi konkurencyjnej w Europie.
„Rynek mediów, spółki tego sektora, stają się w coraz większym stopniu spółkami opartymi o technologię. Stąd nasz wybór strategicznego partnera, który daje nie tylko kapitał, ale również, a może przede wszystkim, dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii na świecie.  Strategia rozwoju PMPG będzie tworzona i realizowana w oparciu o te nowe technologie.” – powiedziała po podpisaniu listu intencyjnego Ilona Weiss.
Więcej informacji w komunikatach:
https://media.pmpg.pl/pr/645999/grupa-pmpg-polskie-media-podpisala-list-intencyjny-ze-swiatowymi-liderami-nowych-technologii
https://media.pmpg.pl/pr/646039/the-pmpg-polish-media-group-has-signed-a-letter-of-intent-with-world-leaders-in-new-technologies
 PMPG Polskie Media S.A.
Spółka holdingowa działająca na rynku mediów tradycyjnych i nowych mediów. Do Grupy należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca serwisu wprost.pl i e-tygodnika „Wprost” oraz spółka Orle Pióro, wydawca serwisu dorzeczy.pl i  tygodnika „Do Rzeczy” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”.