Strona główna » Biuro prasowe » Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

30.06.2021

REDDEER.GAMES ZAPOWIADA KOLEJNE GRY. DO KOŃCA 2021 R. PORTFOLIO SPÓŁKI BĘDZIE LICZYŁO PONAD 30 TYTUŁÓW

RedDeer.games spółka z portfela inwestycyjnego PMPG Polskie Media S.A. zapowiada kolejne dwa tytuły ze swojego portfolio wydawniczego „The Last Survey” i „Circa Infinity” - Pol. "Iluzja Nieskończoności.

Licencję na wydanie „The Last Survey” spółka pozyskała od artysty i producenta Nicholasa O'Brien w przypadku „Circa Infinity” w wyniku współpracy z twórcą gier niezależnych – Kenny Sun. Oba tytuły będą dostępne jeszcze w tym roku na konsolach Nintendo Switch oraz Xbox One i Xbox Series S|X.

The Last Survey

To narracyjny esej, poruszający temat ludzkiego procesu decyzyjnego, który jest wystawiony na próbę w kontekście międzynarodowej firmy górniczej. Problem dotyczy globalnego uzależnienia od coraz większej ilości nieodnawialnych zasobów złóż surowców mineralnych.

Gracze wcielają się w geologa badającego spekulatywną przyszłość, gdzie nie ma już wystarczającej ilości materiałów mineralnych, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na samochody elektryczne, wysokowydajne ogniwa paliwowe, produkcję paneli słonecznych czy niektórych komponentów używanych do produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych.

Twórca gry, Nicholas O’Brien perfekcyjnie zestawia krytykującą współczesny świat narrację z intrygującym stylem graficznym, zaprojektowanym przy użyciu grafitu i węgla. Dopełnieniem jest dynamiczna ścieżka dźwiękowa Lewisa Kopenhafera, która wzmacnia atmosferę napięcia. Wszystkie te elementy są odpowiednio wyważone i tworzą spójną całość.

Trailer jest dostępny na YouTube

Materiały prasowe dostępne do pobrania TUTAJ. Aby dowiedzieć się więcej o grze „The Last Survey”, odwiedź konto gry na Twitterze, oficjalny fanpage na Facebooku RedDeer.games, oficjalny serwer RedDeer.games na Discordzie oraz stronę internetową RedDeer.games.

Circa Infinity

to „roztapiająca mózg” okrągła platformówka logiczna autorstwa Kenny'ego Suna z pulsującą ścieżką dźwiękową autorstwa Jacka + Jima Faya. Wielokrotnie nagradzana, m.in. została finalistą w kategorii Best Gameplay podczas Big Festival, oraz w kategorii Best Student Game podczas Independent Games Festival.

Rynek gier niezależnych został zalany platformówkami, ale tylko kilka gier zrobiło coś naprawdę nowego w tym gatunku. Circa Infinity to jedna z tych gier, w której autor postanowił zrezygnować z tradycyjnej mechaniki i stworzyć własną.

Dynamiczna gra toczy się na rekurencyjnych, koncentrycznych okręgach o naprzemiennych kolorach, na których różnorodni wrogowie stawiają przed graczem liczne wyzwania. Hipnotyzujące efekty wizualne to dla fanów mieszanka chaosu i przyjemności co sprawia, że serce gracza bije szybciej niż dzieje się akcja. Świetny projekt poziomów i estetyka sprawiają, że gra jest świeża od początku do końca.

Trailer jest dostępny na YouTube

Materiały prasowe dostępne do pobrania TUTAJ. Aby dowiedzieć się więcej o grze „Circa infinity”, odwiedź konto gry na Twitterze, oficjalny fanpage na Facebooku RedDeer.games, oficjalny serwer RedDeerGames na Discordzie oraz stronę internetowa RedDeer.games.

Nicholas O'Brien

Artysta i badacz z Brooklynu, który tworzy eseje w formie gier wideo, animacje cyfrowe i instalacje dźwiękowe. Od ponad dekady tworzy eksperymentalne media i sztukę ruchomego obrazu. Wszystkie jego prace łączy nacisk na kwestie społeczne lub globalne. Stworzonej przez Nicholasa grze The Last Survey towarzyszyła seria eksperymentalnych występów na żywo, podczas których publiczność decydowała poprzez głosowanie, którą opcję dialogową wybrać, a muzycy Big Dog Little Dog - grali koncert na żywo.

Lewis Kopenhafer

Jest multiinstrumentalistą mieszkającym w Los Angeles. Jego playlisty można posłuchać na Spotify

Kenny Sun

Utalentowany artysta - twórca gier niezależnych i fotograf. Jego pasją jest tworzenie dynamicznych gier. Ukończył New York University ze specjalizacją w projektowaniu gier. Najnowsze gry Kenny’ego to: Tender Creature Comforts, A Hollow Doorway oraz Peak's Edge.

 RedDeer.games

RedDeer.games (RDG) to niezależne studio deweloperskie, obecne na rynku gier zaledwie od czwartego kwartału 2018 r. Spółka jest producentem, a także wydawcą indie games własnych oraz tytułów innych producentów sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop, Microsoft Store oraz STEAM, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie.

Łącząc kompetencje zespołu składającego się z pełnych pasji projektantów, artystów, muzyków, programistów i producentów, RDG tworzy zabawne i wciągające gry typu casual games. Od września 2019 r., spółka wydała kilka ciekawych tytułów gier m.in: dostrzeżona podczas Poznań Game Arena 2019 i wyróżniona za design gry „Cyber Protocol”. W portfolio studia znajdują się także „Nirvana Pilot Yume”, „OMG Police”, „Clumsy Rush”, „Art Sqool”, „Brawl Chess Gambit”, "Clumsy Rush X Astro Bears Spinoff” „Under Leaves” oraz „Little Mouse's Encyclopedia”, których łączna sprzedaż na platformach gamingowych wyniosła dotąd ponad 350 000 sztuk. Portfolio wszystkich zapowiedzi oraz gier wydanych RedDeer.games dostępne: TUTAJ.

Ostatnie komunikaty spółki:

PMPG Polskie Media S.A.

PMPG Polskie Media S.A. (GPW: PMPG) to notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka holdingowa inwestująca w sektor mediów. Do Grupy Kapitałowej należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca tygodnika „wprost.pl” oraz spółka Orle Pióro, wydawca tygodnika „Do Rzeczy” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”.

PMPG Polskie Media S.A. silnie angażuje się w proces przemian cyfrowych. We współpracy z międzynarodowymi partnerami Quadtalent Europe Limited (spółką zależną od Quadtalent Technology) oraz North Summit Capital GP Limited zamierza przyspieszyć transformację cyfrową Grupy Kapitałowej, jak i stworzyć innowacyjne modele biznesowe i platformy technologiczne bazujące na sztucznej inteligencji, których efektem ma być zbudowanie unikalnej i trwałej przewagi konkurencyjnej w Europie.

 

Investor Relations Team

RedDeer.games sp. z o.o.

e-mail: investor-relations@reddeergames.com

#LET THE FUN BEGIN!

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share
Podobne komunikaty

Kontakt dla mediów

Biuro prasowe
PMPG S.A.